Laser wykorzystuje technologię frakcyjną (ang. porcja) wytwarzając w skórze właściwej setki niewielkich mikrootworków przez co stymuluje głębsze warstwy skóry do regeneracji. Rozszczepiona wiązka lasera naświetla wybrany obszar ciała, co pozwala na objęcie zabiegiem tylko wybranych obszarów. W wyniku promieniowania lasera dochodzi do pobudzenia syntezy kolagenu oraz włókien elastycznych skóry właściwej czego obserwowanym skutkiem jest efekt odmłodzenia skóry.
Pierwsze efekty występują od razu po zabiegu. Po 6 tygodniach warstwy skóry ulegają przebudowie i następuje stymulowana laserem synteza kolagenu. W niedługim czasie uzyskujemy wygładzenie skóry oraz wyrównanie kolorytu. Kolejne 3 do 6 miesięcy przyniosą dalszą poprawę, ponieważ głębsze warstwy skóry będą wytwarzały nowy kolagen. Utrzymywanie się efektów zależy od stylu życia, wieku, stanu skóry i zabiegów pielęgnacyjnych skóry.
Ile potrzeba zabiegów ?
Wyraźny efekt widoczny jest już po pierwszej sesji; oczekiwane wyniki zazwyczaj uzyskuje się po kilku zabiegach. Liczba zabiegów zależy od celów i rezultatów, jakie chcemy uzyskać.
W zależności od parametrów zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk, który ustępuje już następnego dnia lub w ciągu kolejnych kilku dni. Skóra po zabiegu naturalnie zbrązowieje w ciągu tygodnia lub dwóch. Podczas kolejnych zabiegów, wygląd skóry opalonej słońcem lub brązowej będzie się powtarzał po każdym zabiegu. Podobnie jak po ekspozycji na słońce skóra zaczyna się łuszczyć, odkrywając zregenerowane warstwy pod spodem. Należy unikać opalania i zabezpieczać się przed słońcem.
Tak, co wykazują liczne badania kliniczne. Jest to zabieg małoinwazyjny, w którym wykorzystujemy światło o konkretnej długości fali. Obrzęk jest naturalnym efektem działania rozgrzewającego i zwykle mija w 5-6 dobie. Pomocnym jest chłodzenie okolic unikając jednakże zawilgocenia okolic poddanych terapii. Jeśli przestrzega się zaleceń okres rekonwalescencji skraca się istotnie.
Z czym można połączyć zabieg laserem frakcyjnym CO2?
Idealnym połączeniem jest stosowanie osocza bogatopłytkowego po zabiegu frakcyjnym. Jest to pozyskana od pacjenta, odwirowana plazma z wykorzystanie trombocytów oraz czynników wzrostu z własnego organizmu. Uzyskujemy maksymalny efekt pozbawiony praktycznie objawów ubocznych. Jest to self-serum czyli substancja która w żaden sposób nie alergizuje.
Czy laser frakcyjny CO2 można stosować miejscowo?
Zastosowanie lasera jest wszechstronne. Można wykonywać seanse obejmujące całą twarz lub skupić się na konkretnych okolicach np. blizn pourazowych czy skupić się na odmłodzeniu okolicy oczu. Zabiegi można stosować na dowolne obszary ciała, choć najczęściej stosowane są na okolice twarzy. Bardzo popularnymi zabiegami są seanse na okolice blizn po cięciu cesarskim oraz rozstępy poporodowe, najlepiej w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym (PRP).
Laser CO2 Smaxel® w trybie dermatochirurgicznym
Wykorzystanie lasera w trybie chirurgicznym można określić jak "bezdotykowy skalpel". Usuwamy w ten sposób bezkontaktowo zmiany skórne z użyciem nowoczesnej technologii. Wysoka temperatura skupiona na małej powierzchni działa antyseptycznie zmniejszając ryzyko infekcji. Zmieniając parametry wiązki laserowej możemy odparować zmiany do poziomu skóry, unikając efektu zastępowania usuniętych zmian szpecącymi, "zaciągającymi" bliznami.
Za pomocą lasera CO2 możliwe jest usunięcie wszelkiego rodzaju zmian skórnych występujących w okolicy powiek. Zabiegi z użyciem lasera są małoinwazyjne i bezpieczne.
Polega na usunięciu nadmiaru skóry przy użyciu lasera CO2. W przypadku wystąpienia przepukliny, usuwa się ją w trakcie zabiegu.
Istnieje wiele chirurgicznych metod leczenia opadania powieki górnej. Wybór właściwej metody zależy od rodzaju i stopnia opadania powieki (od funkcji mięśnia dźwigacza powieki górnej).
Kwalifikacji do zabiegu dokonuje doświadczony okuloplastyk, który omawia szczegółowo istotę i przebieg zabiegu indywidualnie z każdym pacjentem.
Sposoby chirurgicznej plastyki opadania powieki :
Chirurgiczna korekcja odwinięcia powieki, w którym brzeg powieki wraz z rzęsami jest skierowany na zewnątrz gałki ocznej, przy użyciu lasera CO2.
Istnieje wiele chirurgicznych metod leczenia ektropionu. Wybór właściwej metody zależy od rodzaju i stopnia odwinięcia powieki. Przeprowadza się zabiegi skrócenia horyzontalnego wiotkiej powieki np. metodą Kuhnta-Szymanowskiego, zabiegi podwieszenia kąta bocznego, kantoplastykę metodą Lee. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje doświadczony okuloplastyk, który omawia szczegółowo istotę i przebieg zabiegu indywidualnie z każdym pacjentem. W niektórych sytuacjach potrzebne jest zastosowanie więcej niż jednej metody operacyjnej a nawet przeprowadzenie repozycji powieki w kilku etapach celem osiągnięcia najlepszego dla pacjenta efektu ostatecznego.
Zabiegowe leczenie podwinięcia powieki dolnej, w którym brzeg powieki wraz z rzęsami jest skierowany do powierzchni gałki ocznej, z wykorzystaniem lasera CO2.
Istnieje wiele chirurgicznych metod leczenia entropionu. Wybór właściwej metody zależy od rodzaju i stopnia podwinięcia powieki. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje doświadczony okuloplastyk, który omawia szczegółowo istotę i przebieg zabiegu indywidualnie z każdym pacjentem.
Zabieg powodujący odmłodzenie wyglądu skóry. Pozwala na zminimalizowanie cieni pod oczami, usunięcie zmarszczek oraz wygładzenie i napięcie skóry powiek.
Przyjdź do naszej kliniki i umów się na termin w recepcji.
Zadzwoń do nas i poproś o zapisanie na interesujący Cię termin.
Skorzystaj z formularza. Oddzwonimy by umówić Cię na wizytę.