Poprawianie natury a nie całkowita jej zmiana, prowadząca nierzadko do wynaturzenia, stanowi istotę medycyny estetycznej. Najnowsza technologia znacznie rozwinęła w ostatnim czasie tę dziedzinę i wpłynęła na jej szybki rozwój. Obecnie, aby leczyć wiele defektów wystarczy użycie innowacyjnych, a zarazem nieinwazyjnych urządzeń, które pomogą uporać się z problemem.
Czym jest PLEXR?
Urządzenie służące do niechirurgicznego zabiegu stosowanego w przypadku plastyki powiek, usuwania nadmiaru skóry, korygowaniu blizn oraz znamion czy mini liftingów twarzy i szyi. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod leczenia tych problemów, zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, a czas regeneracji jest znacznie krótszy.
Jak działa urządzenie?
Działanie urządzenia opiera się na wytwarzaniu plazmy przez cząstki gazu jonizującego pomiędzy precyzyjną igłą o szerokości 0,5 mm a skórą, tworząc łuk elektryczny. Technologia jest bardzo precyzyjna, dzięki czemu określone obszary, takie jak powieki, można leczyć bez uszkodzenia skóry. Zabieg zwykle trwa od 10 do 40 minut, w zależności od okolicy, która jest leczona.
Czy zabieg ma efekty uboczne?
Ryzyko powstania efektów ubocznych jest niewielkie w porównaniu do zabiegów chirurgicznych, ponieważ Plexr jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia ogólnego ani szwów.
Pacjent może odczuć pieczenie lub mrowienie, a na obszarze dotkniętym chorobą może pojawić się skorupa, strup lub brązowe ślady. Leczenie w delikatnym obszarze, szczególnie w oczach, może powodować obrzęk nawet do tygodnia.
Kto może wykonać zabieg?
W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, PLEXR może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry, lecz osobom o ciemnej karnacji można zalecić unikanie go w przypadku, gdy powoduje przebarwienia lub hipopigmentację. Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny być leczone.